Süheyl Donay

Prof. Dr. Sükeyl Donay, 1938 yılında doğdu, 1959 yılında Galatasaray Lisesi'nden mezun oldu. Lisans eğitimini ve dolktorasını İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yaptı. Yine aynı fakültede 1977 yılında doçent, 1982 yılında profesör oldu.
Prof. Dr. Süheyl Donay'ın yaşamöyküsünü kendisinden dinleyelim: "Bana gelince ben Galatasaray'ı bitirdikten sonra İstanbul Hukuk Fakültesi'ne girdim ve orada 40 yıl görev yaptım. Doktoram, doçentliğim ve profesörlüğüm hep burada oluşmuştur. Bir süre Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde Türkiye'yi ilk olarak beş yıl ben temsil ettim. Fakültedeki son idari görevim Mali ve Ekonomik   Bölüm Başkanlığı ve Vergi Hukuku Ana Bilim başkanlığı olmuştur. Esasında bilimsel kariyerim Ceza Hukukunda başlamış ve 30 yılım bu kürsüde geçmiştir. Üç yıl da İstanbul Üniversitesinde Senatörlük yaptım. "20 tane" basılmış kitabım bulunmaktadır. Zannediyorum Hukuk Fakültesinde en fazla kitabı olanlardan birisiyim. Bu arada yüzden fazla Türkçe ve Fransızca makalem yayınlanmıştır. Halen 41 senedir de avukatlık görevime devam etmekteyim.  Evli olup (43 yıldır) iki kızım vardır. Allah ömür verdiği sürece Galatasaraylı bir hukukçu olarak kalacak ve ülkeme yararlı olabilmek için çalışmaya devam edeceğim. "

Bibliyografya

Vergi Barışı Yorum ve Açıklaması. Kaşıkçı-Şirin-Barlas (2003), Ceza Muhakemesi Kanunu (2005), En Son Değişikliklerle Açıklamalı ve Karşılaştırmalı Türk Ceza Kanunu (2005), Karşılaştırmalı ve Uygulamalı Ceza Hukuku Genel Kısım 1. Kitap (Kayıhan İçel ile -2006), Türk Ceza Kanunu Şerhi (2007), Bankacılık Ceza Hukuku (2007), Ceza Mahkemesinde Yargılanan Vergi Suçları (2008)
DİKKAT!
İstanbul Kitapları (7654 kitap)
ve
Osmanlı Kitapları (2586 kitap)
Koleksiyonları satılıktır.
Çok kıymetli ve nadir kitapları da kapsayan bu
Koleksiyonları almak isteyenler
İletişim paragrafından lütfen mesaj gönderin...