Oya Başak: Kahkahanın Derinliği

Yazar : İzzeddin Çalışlar
İsbn : 9789751417947
Yayın Tarihi : Eylül, 2017
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 157
Ölçü : 13,5 x 20 cm

Oya Başak'tan Birkaç Söz
Kızlarım geçmişimi ve özelliklerimi kaleme almam konusunda beni çok zorladılar. Belki de Oya Başak’ı geleneksel bir anne, öğretim üyesi, sivil toplum gönüllüsü olarak arkadaşlarına anlatamadıkları ya da kendileri anlayamadıkları içindir. Sonunda benden hayır çıkmayacağını anlayınca bir gün İzzeddin Çalışlarda çıkageldiler. Dolayısıyla İzzeddin gibi bir yazarla beni tanıştırdıkları için öncelikle kızlarıma çok teşekkür ederim.
İzzeddin, birlikte çalıştığımız süre içinde beni çok iyi tanıdı. Onun o sanatçı içgüdüsü, keskin algısı, akılcı ve yaratıcı kalemi sayesinde bu kitap ortaya çıktı. Ben de bu arada çok espritüel, nazik, kültürlü bir arkadaş edindim. Kısaca ikinci teşekkürü bana yeteneğini ve dostluğunu sunan İzzeddin’e borçluyum.
Ayrıca kitabın oluşmasında meslek yaşamıma ilişkin anılarımın ve değerlerimin çoğunu paylaştığım arkadaşlarım, dostlarım Dilek Doltaş ve Cevza Sevgen’in katkılarından da çok yararlandım. Onlar üniversite yaşamıma ilişkin belli başlı olay ve algıları İzzeddin’e aktarmakta bana yardımcı oldular. Yıllar boyunca olduğu gibi kitap yazım sürecinde de benden desteklerini esirgemeyen dostlarıma bu vesileyle bir kez daha teşekkür etmek isterim.
Son olarak bu kitap benim kimliğimin ve niteliklerimin oluşumunu anlatmakla birlikte bir biyografi olarak görülmemeli. İçinde ailem, çocuklarım ve dostlarımın pek çoğu yok...

******
DİKKAT!
İstanbul Kitapları (7654 kitap)
ve
Osmanlı Kitapları (2586 kitap)
Koleksiyonları satılıktır.
Çok kıymetli ve nadir kitapları da kapsayan bu
Koleksiyonları almak isteyenler
İletişim paragrafından lütfen mesaj gönderin...