Mert Uyguç

Büyük basketbolcu Nedret Uyguç’un oğlu Mert Uyguç, 1973 yılında İstanbul’da doğdu. 1984 yılında Galatasaray Lisesi’ne girdi. 1992 yılında Galatasaray Lisesi’ni bitirmeden bıraktı.
1986 yılında Galatasaray basketbol altyapısında göreve başlayan Mert Uyguç, 1992 yılında A takıma yükseldi. 1995 yılında Galatasaray’ın Türkiye Kupası’nı kazanan kadrosunda yer alan Uyguç, 2004 yılına kadar çeşitli takımlarda forma giydikten sonra basketbolu Galatasaray’da kaptan olarak noktaladı. 2004 yılından itibaren Galatasaray altyapısında çeşitli kademelerde görev alan Mert Uyguç son olarak altyapı direktörü olarak görev yapıyordu.
 Mert Uyguç'un, 2005 yılında uğradığı bir saldırı sonucu yaralandığı ve sahalara dönmesinin 2 ayı bulacağı bildirildi. Galatasaray Kulübü'nden yapılan açıklamaya göre Mert Uyguç, bir takım yemeğine katılmak üzere arabasıyla seyir halindeyken, farklı bir araba tarafından yolu kesilerek, araç içindekilerin saldırısına uğradı. Bu sırada yüzüne aldığı darbeler sonucu çene kemiği kırılan Mert'in, Bakırköy Acıbadem Hastanesi'nde ameliyat edildiği, sağlık durumunun iyi olduğu, ancak çalışmalara başlamasının 2 ayı bulacağı kaydedildi.
 

Bibliyografya

Galatasaray Liseli Sıra Dışı Hayatlar - Cilt 7 - Milli Sporcular (Oktay Aras, 2022)
DİKKAT!
İstanbul Kitapları (7654 kitap)
ve
Osmanlı Kitapları (2586 kitap)
Koleksiyonları satılıktır.
Çok kıymetli ve nadir kitapları da kapsayan bu
Koleksiyonları almak isteyenler
İletişim paragrafından lütfen mesaj gönderin...