Alex de Souza Biyografi

Yazar : Marcos Eduardo Neves
İsbn : 9786059144742
Yayın Tarihi : Şubat, 2017
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 235
Ölçü : 15,5 x 22 cm

Takıma yeni katılan oyuncuyla çıktığım ilk idmandan sonra yüzümde tebessümle sahadan ayrıldım. Yeni bir hücum oyuncusu gol atmamı kolaylaştıracaktı. Bu yeni transfer, Alex de Souza adında Brezilyalı bir çocuktu. Geçen sezon şampiyon olduğumuz için yeni transferden ve takımdan beklentiler yüksekti. Tekrar şampiyon olacağımızı düşünüyordum; Alex’in kalitesini yakından gördükten sonra bu düşüncem daha da pekişti.
21 Ağustos 2004’te İstanbulspor deplasmanındaydık. ikinci yarıda sahada sihirli şeyler olmuştu. Alex, üç kişiyi geçip kalecinin üzerinden topu ağlara göndermişti. Bu gerçekten klas bir goldü ve kesinlikle tesadüf değildi. O gölü hiçbir zaman unutamıyorum; futbol kalitesi ve seviyesi gerçekten yüksek bir oyuncuyla oynadığıma ikna olduğum zaman o andı.
Topa narin dokunuşları, saha hâkimiyeti, açık algıları, köşe vuruşları, serbest vuruşları, ara pasları, adam eksiltmeleri, top sürmesi ve hatta kafa vuruşları... Kısaca hepsi farklı kalitedeydi. Saha dışında da klasik Brezilyalı oyuncular gibi gece kulüplerinden çıkmayan, antrenmanlara geç gelmeyi alışkanlık edinmiş biri değildi. Çok rahat iletişim kurabileceğiniz, sakin biriydi; sadece yapması gereken işi yapıyor, futbol oynuyordu. İnsanları ondan uzaklaştıracak, kibir gibi şeylerle uzaktan yakından alakası yoktu, sıradan ama çekici bir Brezilyalıydı. Maalesef sadece bir sezon beraber oynayabildik. Birkaç kelime Portekizce bildiğim için onunla ve takımdaki diğer Brezilyalı futbolcularla iletişim kurabilmiştim. Bu durum yakın olmamızı sağlamış, birbirimize olan saygımızı artırmıştı; o günden sonra hep iletişim halinde olduk...
******
DİKKAT!
İstanbul Kitapları (7654 kitap)
ve
Osmanlı Kitapları (2586 kitap)
Koleksiyonları satılıktır.
Çok kıymetli ve nadir kitapları da kapsayan bu
Koleksiyonları almak isteyenler
İletişim paragrafından lütfen mesaj gönderin...