Yüz Yüze 100 Yüz

Yazar : Ed.: İzzeddin Çalışlar
İsbn : 9789944045896
Yayın Tarihi : Ocak, 2013
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 287
Ölçü : 15 x 21 cm

YÜZ YÜZE 100 YÜZ, Toplum Gönüllüleri’nin on yıllık yolculuğunda ilke ve değerlerine yakın gördüğü 50 seçkin kişiyle yaptığı söyleşilerden oluşuyor. Bu kitabı hazırlamak için yola çıkanlar, Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın (TOG) yıllar içinde yaptıklarını anlatmak yerine Toplum Gönüllüsü gençlerin kazandığı deneyimler üzerinden, Türkiye ve dünyaya dair sorularıyla kendilerini anlatmak istediler.
Her biri kendi alanında sıra dışı başarılara imza atmış olan kişilikleri Toplum Gönüllüsü gençlerle buluşturan yayın kurulu, bu söyleşilerin içerdiği deneyim ve fikirler aracılığıyla günümüz gençliğine mesaj ulaştırmayı amaçlıyor. TOG eleştirdiklerini değiştirebilmek için üreten, önyargılardan arınmaktan vazgeçmeyen, değişimle güçlenen gençlerin vakfı olarak, 10. yılında yayımladığı bu kitapta da toplumda barışı isteyen, yenilikçi, farklı olana saygı duyan kişilerle okura sesleniyor.
Kitaptaki söyleşilere katılanlar, toplumsal değişimi amaçlamaları, farklı olana saygı duymaları, alanlarında öncü ve yenilikçi olmaları, sosyal veya kültürel yaşamda yenilikçi bir anlayışla girişim yaptıkları ve TOG ilkelerine yakın duruş sergiledikleri için projeye davet edildi. Her biri bu daveti içtenlikle kabul edip, özenle zaman ayırdı ve kitabın oluşum sürecini takip etti. Bu süreçte çoğunun geçen on yıl içindeTOG'a çeşitli şekillerde destek vermiş olduğunu da gururla fark ettik...
******.......

Oktay Aras Kitaplığındaki ....... Kitapları (3)