Romatizmadan (ve kireçlenmeden) Kurtulun

Yazar : Dr. B. Henninger, S. Adler
Yayın Tarihi : 1975
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 229
Ölçü : 13 x 19 cm
Yayınevi : Koza Yayınları

Romatizma hakkında neden bir kitap yazılmalıdır? Acaba hastalık hastalarıyla doktorlardan başka böyle bir kitabı kim okumak ister ki? Bu tür sorular elbette akla gelebilir. Oysa bu soruların karşılığı çok basittir. Çünkü yaşamımız boyunca hepimiz bir tür romatizmaya tutuluruz.
Bu kitap doktorlar veya kendi kendilerine teşhis koysunlar diye hastalık hastaları i-çin yazılmamıştır. Amaç, romatizma hakkında çok ihtiyaç duyulan bilgileri vermektir. Romatizma, hastanın bilgi sahibi olmasının büyük rol oynadığı bir çok tıbbî sorunlardan biridir.
Doktorların işi başlarından aşmıştır; zamanlarını doğru bir teşhis koymak ve en uygun tedavi şeklini göstermekle harcamak zorunda olduklarından, hangi nedenle neler yapıldığını açıklamaya her zaman olanakları yoktur. İncinmeler, kramplar veya boyun tutulması gibi bir çok basit romatizma şekillerinde doktora başvurmak bile gereksizdir. İşte bu kitapta neler olduğu anlatılmaktadır ve bazı şeylerin neden yararlı oldukları, bazılarının da neden ilerlemeyi engellediğinin daha iyi anlaşılmasını sağlamak amacı güdülmektedir.
-
******