Kadıköy Belediyesi 1999-2000 Hizmet Yılı

Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 144
Ölçü : 16,5 x 23,5 cm
Yayınevi : Kadıköy Belediyesi

Geçirmiş bulunduğumuz bir yılın irdelenmesini yaparken Yerel Yönetimler çağı olacağına inandığımız yeni çağa girerken, Yerel Yönetimlerin yetki ve kaynak yönünden daha etkili hale getirilmesi beklenirken, aksine kaynaklarının alabildiğine kısıtlandığı, yetkilerinin Bakanlıklar arasında genelgelerle paylaşıldığı bir yılı geride bıraktık.
Bütün olumsuzluklara rağmen Belediyemiz “Ayağını Yorganına Göre Uzat” tedbirleri alırken; halkımızın günlük yaşamının olumsuz etkilenmesine fırsat vermemiş, çalışmalarını ekonomik bakımdan güç durumda bırakmadan faaliyet yılını tamamlamıştır.
Yine bu faaliyet yılı içerisinde 17 Ağustos ve 12 Kasım depremlerinin ülkemizde açtığı maddi ve manevi olumsuzlukları birlikte yaşadık. Bu dönem içerisinde de ADAPAZARI, DEĞİRMENDERE, SAPANCA, GEYVE ve DÜZCE’de arama kurtarma, enkaz kaldırma çalışmalarında bulunan Belediye Çalışanlarına, KIRKPINAR ve halen DÜZCE’de devam eden ÇADIRKENTİMİZ’de günde 2000 kişiye yemek vermemize olanak sağlayan yardımsever Kadıköylülere, çalışmalara katılan Meclis Üyelerimize teşekkür ediyorum.

******