İstanbul&İstanbul Sayı 18

Yayın Tarihi : Aralık, 2010
Dil : Türkçe+İngilizce
Sayfa Sayısı : 156
Ölçü : 19,5 x 24 cm
Yayınevi : Nihat Başeğmez

Malum ayların en kırmızısı yine geldi çattı. En kırmızısı derken; her ayın bir rengi varmış Aralık ayınınki de kırmızıymış gibi geliyor. Biraz bilinçaltımıza yerleşmiş olan yılbaşı süslerinin, Noel Baba kıyafetinin, hediye paketlerinin, eh tabii yeni yıla özel bazı hediyelerin de kırmızı ağırlıklı olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Sanki bu kırmızı hengâme yaşanırken şehir daha eğlenceli, dinamik ve sürprizli. 2010 yılının son günlerini yaşayarak veda edeceğimiz Aralık ayında İstanbulluları neler bekliyor, şehirde neler oluyor sayfalarımızda paylaşmaya çalıştık.

Tabiî ki bu ayın torpilli konusu "Yılbaşı Dosyası" oldu. Bu özel dosyada; rutin yılbaşı kutlamalarından sıkılanlara sunduğumuz alternatiflerden, sevdiklerinize alabileceğiniz hediyelere, mekânların programlarına kadar her şeyi bulabileceksiniz. Aralık ayının sokak sorusu "Senin Otomobilin Hangisi" oldu. Auto Show 2010’dan çok özel kareler de bu konu içerisinde sizleri bekliyor. Yine çok dikkatinizi çekeceğini düşündüğümüz "Bugün Tepelerine Tepeden Baktım Ey İstanbul” İstanbul'un farklı noktalarında bulunan yüksek binaların tepesinden aldığımız fotoğraflarla, gerçekten İstanbul'un yedi tepesi mi var diye düşündürecek. 18. sayımız itibarı ile işlemeye başladığımız "Hangi Yemek Hangi Şarap" konumuz uyumlu bir evliliği andıran şarap ve yemek İkilisi hakkında bilgimizi arttırırken, ”5 Mekân 1 Lezzet" konusu iştahınızı kabartacak. Onur Baştürk'ün konuğumuz olduğu "Çilingir Sofrası" bölümümüzü yine ilgiyle okuyacak, "Etkinlik Takvimi" inden şehirde neler oluyor takip edebileceksiniz. Evrende her şey değişim, dönüşüm halindeyken; gelin siz değişim umudunuzu bir tek rakamlara bağlamayın... Unutmayın değişimin özü rakamlarda değil içimizde saklı...2011 'in herkes için istediklerine sahip olmak üzere harekete geçtiği bir yıl olmasını dileyerek yeniliklere gebe yeni yıla ben şimdiden merhaba diyorum.
Yeni yılda da hayat dolu dolu yaşanılmayı bekliyor, hep dediğimiz gibi hayat sokaklarda akıyor.
"İstanbul Sizi Çağırıyor!"...
Zeynep Rana Aybar
******