İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Fotoğraf Yarışması 1993

Yayın Tarihi : 1993
Dil : Türkçe
Ölçü : 22 x 22 cm
Yayınevi : İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı

İstanbul; kent boyutlarım aşıp giden bir dev. Tarihin, kültürlerin, sanatın ve sorunların düğümlendiği Asya’dan Avrupa’ya uzanan köprübaşı. Olimpiyata ev sahipliği yapmaya aday Dünya kenti.
İçinde yaşadığımız bu büyüklüğü ne kadar biliyoruz, nasıl algılıyoruz ve kavrıyoruz. Günlük yaşamın tekdüzeliğinde ayrıntıların ne kadar farkındayız. Ayrıntılara inmeden tanımak, benimsemek ve hemşehrilik bilincini güçlendirmek olası mıdır.. Belki de bu yarışma dizisi ile derlenen görüntüler, bir senfoninin notaları gibi İstanbul’un görsel mozaik taşlarının elde edilmesini sağlamaktadır.
Büyükşehir Belediyesi olarak hizmetinde olduğumuz İstanbullulara kültür ve sanat çalışmaları ile de ulaşmak bir yerde sorumluluğumuzdur. Çabalarımızın giderek daha üst düzeyde ürünlerle sonuçlanacağına ve İstanbul’un sayılı merkezlerden birisi olmasına katkıda bulunacağına inanıyorum. Yarışmaya katılarak sergiyi zenginleştirenlere ve gerçekleştirilmesinde emeği geçenlere, özellikle Yıldız Teknik Üniversitesi Fotoğraf Programı elemanlarına teşekkür ediyorum. Ödül alanları kutluyorum.

Prof. Dr. Nurettin SÖZEN
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı
******