İstanbol Yarışıyor 60 Yıl

İsbn : 9789759269975
Yayın Tarihi : 2010
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 238
Ölçü : 31 x 24 cm

Değerli dostlarım.
Kulübümüzün kuruluşunun 60. yılı münasebetiyle hayata geçirdiğimiz bu değerli çalışmayı sîzlere sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım.
At, biz atçılar için canlıların en güzeli, en ihtişamlısı ve görsel olarak insanoğlunu her zaman kendine en fazla hayran bırakanıdır.
Yarış, konkur, dresaj, cirit, yetiştiricilik... her ne branşta olursa olsun, atçılıkta görselliğin önemi çok büyüktür. Çünkü, bu asil hayvanın ruhunda, kalbinde ve ciğerinde gizli olan onu şampiyonluğa götürecek özelliklerini hep dış görünüşünden belirlemeye çalışır, bakışlarında, duruşunda ve adımlarında hep o ışıltıyı ararız. Atla yaşamaktır bizimkisi..
Biz atçıların ortak dünyasını, yaşamını ve duygularını kelimelere gerek kalmadan en güzel şekilde ifade edeceğine inandığım bu eserin gerçekleşmesinde katkı sağlayan herkese emekleri için, başta Sn. Gültekin Çizgen beyefendi olmak üzere, şükranlarımı sunarım.
Kütüphanenizin en güzel köşesinde yerine alacağını düşündüğüm bu değerli hatırayı sîzlere sunarken, tüm camiamıza nice 60 yıllar diler, saygılar sunarım.
Behçet HOMURLU
Türkiye Jokey Kulubü Yönetim Kurulu Başkanı

******