İlmi Heyetin İstanbul ve Çanakkale'ye Seyahati

İsbn : 9789757382843
Yayın Tarihi : Ekim, 2015
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 494
Ölçü : 13,5 x 19,5 cm

BismillahirRahmanir Rahim
Allah’ım mülkü dilediğine verir, dilediğinden alırsın; Dilediğini yüceltir dilediğini de alçaltırsın; Hayrın her türlüsü şendedir ve Sen her şeye kâdirsin. Rabbim! Bizi nefsimize bırakma, cennetine yönlendir, verdiğin nimetlere şükretmeyi nasip et! Yerde ve gökte âyetlerinden ders almayı ihsan eyle! Sen’den başkasına boyun eğdirme Allah’ım! İşlerimizde bizler için çıkış yolları göster. Bizi samimi kulların arasına yaz! Yeryüzü Allah’ındır, kullarından dilediğini ona mirasçı kılar.
Bizi rehberliğiyle karanlıklardan aydınlığa ulaştıran, bizi vasat ümmet eyleyen ve siyah, beyaz, kızıl, sarışın, tüm insanlara gönderilen Peygamberimize salat-u selâm olsun. Milletleri sıkıntılardan sonra ferahlığa, karanlıklardan sonra aydınlığa kavuşturdu, adaletin ve iyiliğin kurallarını ortaya koydu.
Allah (CC), Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ailesinden, ashabından, tâbiinden, her yerde ve her zaman hak sözü yüceltmek için çaba sarf edenlerden razı olsun! Allah, onlara içinde ebedî kalacakları cenneti vaad etmiştir.
Sömürge devletleri İngiltere, Rusya, Fransa ve İtalya h. 1332, m. 1914 yılında Osmanlı Devleti’ne saldırdılar. Devletin başına kötü şeyler getireceklerdi. Birliğini bozmak, farklı bölgelere ve topraklara el koymak, oraları istedikleri gibi davranan sömürge bölgeler haline getirmek için, ateşe vermek üzere kuvvet gönderdiler. Doğu ve batıda üç yüz milyon Müslünıana muhatap bağımsız son İslâm Devleti’ne darbe vuracaklardı. Altı yüz yıldır Batı Frenk ülkeleri önünde bu yüce devleti Müslümanların tek koruyucusu yapan Allah, bu devleti yüceltmiş ve devlete zafer ihsan etmiştir. Bunun karşısında Almanya, Avusturya ve Macaristan sömürgeci saldırgan akımına karşı güçlü durabilmek için ittifak yaptılar...
******