Hisseli Harikalar Kumpanyası

Yazar : Haldun Dormen
İsbn : 9789755080093
Yayın Tarihi : 2007
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 120
Ölçü : 12 x 19,5 cm
Yayınevi : Mitos-Boyut

HOŞ GELDİNİZ
                         Erol EVGİN

Hisseli Harikalar Kumpanyası perdelerini ilk kez, 3 Mart 1980 günü İstanbul Şan Sineması'nda açmıştı.
Haldun Dormen'in yazıp yönettiği, müziklerini Melih Kibar'm, şarkı sözlerini Çiğdem Talu'nun yazdığı bu muhteşem müzikali, bir Egemen Bostancı yapımı olarak iki yıl boyunca tam 400 kez sahnelemiştik. Daha sonra da defalarca TV'de yayımlandı. Ama sahnedeki görkemi başkaydı...
Müzikalde yer alan SÖYLE CANIM ve HEP BÖYLE KAL şarkıları bana "Altın Plak" kazandırmış ve birkaç kuşağın anılarına fon müziği olmuştu.
Yıllar, "Yeniden oynanırsa nasıl olur acaba," sorularıyla akıp gitti. Bu yıl (2007), müzikalin ilk sahnelenişinden 27 yıl sonra, Prodüktör Nurcan Karaca, Hisseli Harikalar Kumpan-yası'ru bir BKM yapımı olarak yeniden sahneyeceklerini söyleyip "Erol Sevgin" rolünü yıllar sonra yine bana teklif edince doğrusu bayağı heyecanlandım ve sevindim. Hemen aklıma ilk kadromuz geldi. Yıllar önce birlikte çalıştığımız ve artık aramızda olmayan arkadaşlarımızı düşününce sevincim yerini hüzne bıraktı:
Egemen Bostancı, Çiğdem Talu, Melih Kibar, Adile Naşit, Turgut Boralı, Belkıs Dilligil, Asuman Arsan, Yüksel Gözen, Oy tun Turfanda, Özer Sezer, Raşit ve Esin Engin...
26 Haziran 2007 akşarpı Harbiye Açıhava Tiyatrosu'ndaki ilk gösterimizde onların da yıldızlardan bizi izleyerek mutlu olacaklarını hayal ediyorum.
îlk kadrodan Haldun Dormen, Ayşen Gruda, Kartal Kaan ve ben varız yalnızca...

******