Gör Beni İki Devrin Hikâyesi

Yazar : Azra Kohen
İsbn : 9786051853635
Yayın Tarihi : Ekim, 2019
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 592
Ölçü : 13 x 21 cm

Bu kitap, bu topraklarda yaşayan, herkes için yazıldı!
Mlilyarlarca insan, milyarlarca düşünce, his, duygu, inanış, fikir, acı, haz, yaşanmşlık... milyarlarca hal her gün birbiriyle iç içe geçerek, çarpışarak, bölünerek, artarak, azalarak, birikerek, değişerek, ne olursa olsun daima birbirini etkileyerek, bir deseni oluşturur gibi var ediyor ortak bilincimizi... Yaşanmışlıklarımız ortak bilinçte birikiyor ve bu birikim, insanoğlunun varlığının özünü oluşturuyor.
Sen kardeşim, işte bu ortak bilinçte bir zerresin, aynı benim gibi. BİZİM gibi.
Hissettiğin her şey, yapmayı seçtiğin her davranış, tutmayı seçtiğin her taraf, ermeyi seçtiğin her kavga ve emek verdiğin her barış insanlığı etkiliyor, şekillendiriyor, çünkü yüce ortak bilinç Bizim gibi milyarlarca zerreden oluşuyor.
Yaşamı etkilemek, bu gezegeni her bir can için daha yaşanır kılmak ister misin?
O zaman BİZİ hatırla.
Sadece bir zerre olduğunu unutmadan, hayatla savaşmayı bırak ve yaşama sahip çık.

Kimin yaşamı olduğunu ölçmeden, bedenlenmiş her canın Allah’a ait olduğunu anlayarak, cana değer biçmenin bu gezegendeki en şeytani şey olduğunu fark ederek ve sonucu ne olursa olsun elinden geleni yapmaktan vazgeçmeden, sakince, anlayarak yaşama sahip çık!

Ve asla unutma, Biz zaferden değil seferden sorumluyuz.

Sonucu ne olursa olsun sen sadece yaşamı korumak için gösterdiğin çaba kadar insansın ve işte, insanlığının ölçümü için buradasın.

Yaşamın askeri olmak, ağaca, hayvana, çocuğa ve özellikle de senden çok farklı olanlara sahip çıkmak için tasarlandın.

İlk insan bu gezegende var olduğundan beri buradasın!

Tarihin bilinen en eski dillerini bu topraklarda çeşit çeşit konuşuyor, atalarımızın genlerinden hücre hücre bedenimize aktarılmış yaşanmışlıklarda köklenen o yüce birlik duygusunu her birimiz, istisnasız her birimiz, tüm kırgınlığımıza, bunca manipülasyona, uğradığımız haksızlığa, hayal kırıldıklarımıza rağmen hissediyoruz. İnkâr etsek de ihtiyaç duyuyoruz. Çünkü o birlik duygusu, BİZim doğduğumuz yer.

Anavatanına dönmeye, unutturulmaya çalışılan BİZİ hatırlamaya hazır mısın?

******