Deli Misin Sen?

Yazar : Ceyhun Kuburlu
İsbn : 9789753141086
Yayın Tarihi : Temmuz, 2018
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 253
Ölçü : 13,5 x 21 cm
Yayınevi : Hürriyet gazetecilik

Hayal et, adım at, sabret ve sakın vazgeçme...
Artık, fikirlerini gerçek yaşama uyarlayan ve başarı hikâyelerinin her geçen gön arttığı bir dünyadayız. Teknolojideki gelişmeler şirketlerin iş yapış biçimlerini de değiştirirken, genç nesillere de farklı ufuklar açıyor. Binlerce genç, iş arayan değil, işveren olmak için büyük bir mücadele veriyor. Her an her yerde son derece ciddi ve hayranlık uyandıran girişimcilik örnekleri de bu gençlere ilham veriyor.
***
Son yıllarda girişimcilik ekosisteminin Türkiye'de gelişmesi, KOBİ'lere sağlanan destekler de Türkiye'de ilham veren şirketlerin sayısının artmasını sağladı.
Bunlar arasında eğlenceden tekstile, spordan medyaya, gıdadan havacılığa Türkiye'de birçok sektörde yıldızı parlayan şirket mevcut. Kimi 2001 krizinin hemen sonrasında sıfırdan kurulup zirveye çıktı, kimi kapısına kilit vurulmak üzereyken küllerinden doğdu... Her biri binlerce kişiyi istihdam ederken, milyonlarca dolar yatırım çekti. Sonunda hepsi bir başarı öyküsüne imza attı... Herkes onlardan övgüyle bahsetti, dakikalarca alkışladı. Gençlere ilham kaynağı oldu...
******