Çanakkale'de Şehit Düşen Galatasaraylılar Çanakkale Aslanları

Yazar : Erol Ergün
İsbn : 9786051631127
Yayın Tarihi : Şubat, 2015
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 216
Ölçü : 13,5 x 21 cm
Yayınevi : Muştu Yayınları

“Vatan sevgisi imandandır.” buyurur Sevgili Peygamberimiz. Bizim vatanımız yüzyıllar boyunca İslâm’ın kalesi olmuş mukaddes bir vatandır. Her karış toprağında şehitlerimizin kanı vardır. Bu yüzden çok değerlidir. Temsil ettiği önemli misyondan ötürü de tarih boyunca sayısız düşmanları olmuştur. Haçlı seferleri, Moğol istilaları, çevre ülkelerden gelen saldırı ve ihanetlerle tarih boyunca mücadele edilmiştir. En büyük ve tehlikeli saldırılardan biri de Çanakkale Savaşı’nda yaşanmıştır.
Çanakkale bir destandır. Milletimizin yaşlısıyla, genciyle, kadınıyla, erkeğiyle topyekün varlık mücadelesi verdiği muhteşem bir tablodur Çanakkale. Yüz binlerce şehidimizin kanı, düşman kuvvetlerinin içinde boğulduğu manevi bir okyanus olmuş ve geçişlerine izin vermemiştir. Yüz binlerce vatan evladı, “Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyiniz. Bilakis onlar hayattadırlar, fakat siz hissetmezsiniz.” (Bakara/154) âyetindeki müjdeye nail oldular.
Çanakkale’ye dair çok roman, hikâye yazıldı. Ne kadar yazılsa değer. Genç nesillerin bu destanlardan, kahramanlık öykülerinden alacakları çok dersler, ibretler var. Elinizdeki kitap da bu konuda önemli bir boşluğu dolduruyor. Okurken gözlerinizin dolacağı, sizi farklı dünyalara taşıyacak muhteşem bir çalışma olmuş. Çanakkale destanında var güçleriyle mücadele eden GalatasaraylI öğrenci ve futbolcuların hikâyesini okurken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Cennet vatanımızın kıymetini bir kere daha anlayacak, vatan söz konusu olunca her şeyin teferruat olduğuna bir kere daha kanaat getireceksiniz... 
******