Atlantisliler Sümerler Etrüskler Türk mü?

Yazar : Ord. Prof. Reha Oğuz Türkkan
İsbn : 9786055422837
Yayın Tarihi : 2012
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 270
Ölçü : 13,5 x 21 cm
Yayınevi : Nokta kitap

Konumuz çeşitli iddialar, karşı iddialar ve bir sürü de palavralarla bir hayli kafa karıştırıcıdır. Çeşitli tezleri (doğru ya da yanlış) mihenk taşma vuralım, bakalım sonunda nereye varacağız?
Bu konuya ilgimin milli duygularımdan kaynaklandığını inkâr edemem. O gözlük, konuya taraf tutmadan bakmamı sağlar. Sonuçta Türk kimliği çok güzel ve cidden yaptıklarıyla hayran olunacak kadar ortaya çıkarsa, yabancı tarihçiler bunu milliyetçiliğimin suçu olarak görmez inşallah! Vardığım sonuç gerçeklik gözlüğümün işidir. Öyle olmasa bozuk ve yanlış yanlarımızı da hiç yazar mıydım yoksa?
Aslına bakarak, özellikle Sümerler konusunu bizde de (hatta Azerbaycan’da da) işleyen, araştıran, kitap yazan pek çoktur. Bazısı cidden ilmidir.
Ben biraz farklı bir yaklaşımla konuya girdim. Önce bu konuda bilimin tespitlerini ve araştırmacıların tezlerini sundum. Fakat sunmakla kalmadım, doğruları, tam kanıtlanmamış veya apaçık yanlış olanları da belirttim. Asıl önemlisi de, neden yanlış, eksik veya sağlam olduklarını açıklamaya çalıştım...

******Ord. Prof. Reha Oğuz Türkkan