Asırlık Tatlar ve Sanatlar

Sayfa Sayısı : 116
Ölçü : 22 x 22 cm
Yayınevi : İstanbul Büyükşehir Belediyesi

Asırlık Tatlar ve Sanatlar Sultanahmet'te.
İstanbul Ramazan ayı geldiğinde bambaşka bir manevi atmosfere bürünür. Yardımlaşma ve kardeşlik duygularının daha da pekiştiği bu kutsal ayda hazırladığımız farklı konsept ile Sultanahmet, asırlık tatlar ve sanatların turistlere ve İstanbullulara sunulduğu etkinliğe bir kez daha sahne olacak.
Yapılan düzenlemeler ile trafikten arındırılan Sultanahmet Meydanı'nda sohbet mekanları oluşturarak, İstanbulluların Ramazan ayında yoğun ilgi gösterdiği tarihi meydana yeni bir konsept kazandırıldı. Sultanahmet Meydanı'nın tarihi çehresine uygun olarak yapılan düzenleme ile turistler, maneviyatın tarih ile yoğrulduğu kutlu bir kent olan İstanbul'da olmanın ayrıcalığını yaşayacaklar. Meydan, Ramazan ayı boyunca İstanbul ile özdeşleşen firmaların ürün sunumlarını gerçekleştireceği ve unutulmaya yüz tutmuş eski mesleklerin tanıtımının yapılacağı etkinliklere ev sahipliği yapacak.
Asırlık Tatlar ve Sanatları ziyarete gelen İstanbullular; baklava, helva, boza, kahve gibi özü İstanbul'a ait olan tatların tarihi ve üretimi hakkında bilgi sahibi de olacaklar. Ayrıca tarihi meydanda cam işçiliği, ebru, çini, kaligrafi, minyatür, sedef işlemeciliği, iğne oyası, porselen gibi geçmişi çok eskilere dayanan mesleklere ait stantlar da yer alacak. İstanbullular canlı olarak bu sanatların nasıl icra edildiğini görme şansına sahip olacaklar.

******