Ali Fuat Diriker

Şu anda en yaşlı Galatasaray Lisesi mezunu ve Galatasaray Kulübü üyesi olan Ali Fuat Diriker, 11.11.1918 tarihinde İzmir’de doğdu. Babası Atatürk’ün silah arkadaşlarında Kurtuluş Savaşı komutanlarından Albay Ahmet Nuri Diriker’dir. Babasının görevi dolayısıyla ilkokulu çeşitli şehirlerde okuyan Fuat Diriker 1928 yılında Galatasaray Lisesi’ne girdi. Gündüz Kılıç ve Eşfak Aykaç’ın sınıf arkadaşı olan Diriker 1935 yılında Galatasaray Kulübüne üyeliğini kaydettirdi. 1939 yılında Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu.
 Daha sonra Yüksek Mühendis Mektebi’ne girdi ve oradan İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. Meslek hayatında birçok resmi ve özel tesislerin inşaatlarını üstlendi.
Fuat Diriker, birçok Galatasaray kurumunda yöneticilik yaptı. Bugün, Galatasaray Spor Kulübü’nün ve Galatasaraylılar Birliği’nin (1947) en kıdemli divan üyesidir. Galatasaray Derneği’nde ve İzmir Galatasaray Derneği’nde divan kurulu üyesidir. Galatasaray Alumni Association USA’nin temsilci üyesi, Galatasaray Association de Monaco’nun ise temsilcisi ve başkanıdır. 1905 GSİAD, Galatasaray Kulübü Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı, Galatasaray Eğitim Vakfı Mütevelli Heyeti üyesidir. Kurucu üye olduğundan halen Ankara Lions Kulübü üyesidir. Galatasaray İşbirliği Kurulu’na en kıdemli üye olarak başkanlık etmektedir. İlerlemiş yaşına rağmen üyesi olduğu dernek ve kuruluşların toplantılarına devamlı olarak iştirak etmektedir.

Oktay Aras Kitaplığındaki Ali Fuat Diriker kitapları (2)