1985-1988 Yatırım Programı

Yayın Tarihi : Haziran, 1987
Dil : Türkçe
Sayfa Sayısı : 117
Ölçü : 20 x 27 cm
Yayınevi : Kadıköy Belediye Başkanlığı

Nasıl bir Kadıköy
Bundan önceki “Yatırım Programları”mn önsözlerinde, ‘Nasıl bir Kadıköy” devraldığımızı ve "Nasıl bir Kadıköy” yaratmayı hedeflediğimizi belirtmiştik. Sorunlardan, zorluklardan sözetmiş, iyi bir kadro, ciddi bir planlama ve Kadıköy’lü hemşerilerimizin desteği ile başaramayacağımız iş olmadığını söylemiştik. Göreve gelişimizin 3. yılında, geriye doğru dönüp baktığımızda, bu görüşümüzde ne kadar haklı olduğumuz ortadadır. Bugün, 3 yıl önce düşündüğümüz, planlayıp uygulamaya koyduğumuz yatırımların gerçekleşme oranı sevindirici, gurur vericidir. “1987 Yatırım Proğramı”nm temel ağırlığını tamamlanan yatırımlarla, bitmek üzere olan yatırımın oluşturduğunu göreceksiniz.
Akılcıl, ekonomik ve çağdaş ihtiyaçlara gore düzenlenmiş yatırım projeleri, şu andaki konumuyla bile, Kadıköyümüzün çehresini değiştirmiştir. “Çiçek gibi Kadıköy” idealimiz, gerçekleşme yoluna girmiştir. Bu başarıyi Kadıköy’lü hemşerilerim, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye çalışanları ve yakın görev arkadaşlarıyla paylaşmaktan onur duyuyorum.
Belirtmek istediğim bir diğer husus da, Hükümetimizin Belediyeler için hazırlamış olduğu yasal ve fiili imkanlardır. Kaynak olarak, hukuki statü olarak bu düzenlemeyi gerçekleştiren Hükümete ve TBMM ine şükran borçluyuz...
Osman Hızlan - Kadıköy Belediye Başkanı

******